Tukožrútska polievka

Tukožrútska polievka

Základom tejto diéty je tukožrútska polievka, ktorá tvorí hlavnú súčasť jedla každý deň. Táto diéta je sedemdňový cyklus, ktorý je možné opakovať, ale radšej nie príliš dlhodobo.

Táto týždenná dieta by sa nemala dodržiavať dlhodobo a pre udržanie dosiahnutej váhy je veľmi dôležité dobre nastaviť jedálniček, ktorý bude po diéte nasledovať.Už sa vám prejedla tukožrútska polievka?

Nechajte si od výživového poradcu zostaviť pohodový redukčný program, pri ktorom nebudete hladovať.tukoz.gifIngrediencie tukožrútskej polievky:
6 veľkých cibuli
4-5 paradajok
2 veľké zelené papriky
1 zväzok zelerovej vňate
1 hlávka kapusty
1 zeleninový bujón v kocke
čerstvé bylinky

Postup pri varení tukožrútskej polievky:

Zeleninu nakrájame na kocky a 10 minút prudko povaríme, potom na miernom ohni varíme zeleninu domäkka. Pridáme rozpučené paradajky a na miernom ohni pod pokrievkou ešte varíme približne 20 minút. Polievku môžeme mierne osoliť, okoreniť a dochutiť bylinkami (najlepšie čerstvými).
Túto polievku môžete jesť, kedykoľvek pocítite hlad. Zjedzte jej, koľko chcete a naozaj kedykoľvek, ale nezabudnite, že ju budete musieť jesť 7 dní, tak si ju nesprotivte hneď na začiatku.

1. den

Najväčší podiel vašej stravy by mala tvoriť práve tukožrútska polievka. Okrem polievky však môžete jesť akékoľvek ovocie (okrem banánov – sú príliš sladké) v množstve 1 kg/deň. Pite nesladený čaj, kávu a neperlivé vody. Pamätajte si, že s každým pohárom vody prispievate ku svojmu váhovému úbytku.

2. den

Jedzte opäť tukožrútsku polievku a okrem nej môžete zjesť 1,5 kg čerstvej zeleniny. Opäť nezabudnite na pitný režim.

3. den

Jedzte polievku a akékoľvek ovocie a zeleninu. Medzi porciami ovocia a porciami zeleniny sa snažte dodržať odstup 2 hodiny. Veľa pite! Možnože v tejto dobe máte už cca 2 kg dole.

4. den

Základom vášho jedálnička musí byť opäť tukožrútska polievka. Mimo polievky zjedzte 3 banány a vypite 1-2 litre odtučneného mlieka. Ak budete mať veľkú chuť na sladké, vydržte! Opäť veľa pite!

5. den

Musíte zjesť aspoň 2 porcie polievky. Okrem toho môžete zjesť 300 g vareného hovädzieho mäsa a 6 čerstvých paradajok. Musíte vypiť najmenej 2,5 litra neperlivej vody, aby ste odbúravali kyselinu močovú, inak by ste sa cítili veľmi unavení.

6. den

Zjedzte aspoň 2 porcie polievky. Okrem nej môžete jesť hovädzie mäso (2-3 bifteky pečené na grile bez tuku) a ako prílohu čerstvú zeleninu. Aj dnes je nutné vypiť minimálne 2,5 l vody.

7. den

Pokúste sa zjesť aspoň jednu porciu polievky. Okrem polievky zjedzte naturálnu ryžu a surovú zeleninu. Veľa pite!

Po celý čas zabudnite na:

chlieb, pečivo, alkohol, vyprážané jedlá a perlivé nápoje!

Ak dietu dodržíte, mohli by ste mať až o 4-5 kg menej. Pokiaľ chcete v diéte pokračovať, dajte si aspoň niekoľkodňovú prestávku a do nasledujúceho cyklu zaraďte každý deň šálku vločiek s nízkotučným jogurtom.

Pokiaľ máte zdravotné problémy, radšej sa poraďte o akejkoľvek zmene jedálneho režimu s lekárom.

Chcete zdravo chudnúť?

Nechajte si zostaviť zdravý diétny jedálniček >>
Diétny jedálniček Komplexný program Výživový poradca

BMI kalkulačka
výška: váha:
Naše výsledky
výsledky od 1.5.08 do 18.08.09
kila: -2621 kg
bruško: -2746 cm
boky: -2405 cm
aktualizované 18.08.09.
Prihláste sa do spravodajcu
Získajte: informácie, darčeky, kupóny


Zvoľte si jazyk: